0 0
Torte e zezë

Torte e zezë

  • Mesatare

Përbërësit

5 vezë
1 gote vaj
1 gote qumësht
18 luge sheqer
12 luge miell
1 kakao
1 pluhur për pjekurina
200 gr çokollatë

Ruajeni kete recetë

Ju duhet të kyqeni apo regjistroheni që të ruani recetat tuaja të preferuara në koleksione.

  • Mesatare

Hapat

1

Fillimisht përzihen vezët pastaj shtohen të gjithë përbërësit e tjerë dhe qiten në tepsi të lyer me yndyrë në temperaturë 180-200*C,dhe kur të ftohet e shpojmë në disa vende me rrëmojsë dhe i hedhim qokoladën e shkrirë përmbi.

Ruajeni kete recetë

Ju duhet të kyqeni apo regjistroheni që të ruani recetat tuaja të preferuara në koleksione.

Loading...

Vlerso Receten

Vlersimet e Recetes

Nuk ka vleresim për këtë recetë ende