Tortë e shpejtë me banane

Tortë e shpejtë me banane

Përbërësit

150 g biskota
1/2 l qumësht
3 banane të mëdha
2 puding vanilje
3 lugë sheqer
100 g gjalpë
200 g Krem të rrahur

Tortë e shpejtë me banane

Hapat

1

Në qumësht qitni sheqerin, shtoni pudingun dhe zieni. Hiqeni nga zjarri dhe në puding të nxehtë shtoni gjalpin.

2

Përzieni mirë që të bashkohet. Biskotat e bluara shtoni në puding të nxehtë.

3

Qiteni në tepsi të cilën duhet ta lyeni pak me gjalpë.

4

Bananet pritni përgjysmë për së gjati dhe rendisni në puding.

5

Lini të ftohet dhe zbukurojeni me krem të rrahur.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje