Tortë e shpejtë

Tortë e shpejtë

Përbërësit

1 puding çokollate
300 gr biskota të bluara
125 gr margarin
1 puding vanilje
200 gr kokos
125 gr margarin
200 gr biskota jaffa
2 qese Krem pana (shllag)

Tortë e shpejtë

Hapat

1

Ziejme pudingen e cokollates sipas udhezimeve ne qeske dhe shtojme tek biskotat e bluara.

2

Shtojme dhe margarinen e shkrire,dhe rrafshojme ne kallep.

3

Pastaj ziejme pudingen e vaniljes sipas udhezimeve ne qeske dhe shtojme kokosin dhe margarinen e shkrire dhe perzijme.

4

Masen me pudingen e vaniljes dhe kokosin e qesim mbi shtresene me biskota.

5

Pastaj mbulojme me biskota jaffa te kthyera me pjesen e cokollates per nga poshte dhe perfundojme me krem pana te pergaditur sipas udhezimeve ne qeske.

6

Sipas deshires shtojme biskota te bluara persiper per dekor ose cokollate te grire ne rende

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje