Torte e pashallareve

Torte e pashallareve

Përbërësit

4 vezë
1 gote sheqer
1.5 gote miell
1/4 ujë të vakët
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
Per sherbetin
2.5 gota sheqer
3.5 gota ujë
1 shllag krem

Torte e pashallareve

Hapat

1

Ne nje ene i theme vezet dhe sheqerin, i perziejme derisa te shkumohen.

2

Tani ia shtojme ujin e vaket, miellin , vaniljen ,pluhur pjekjen dhe e perziejme mire.

3

Letren e pjekjes e lyejm, ne tepsine 24-26 cm e vendosim glazuren dhe ne temperature 180 grade celsius e bejme pjekjen.

4

Pas pjekjes e ndajme ne dy pjese, gjysem e sherbetin e hedhim.

5

Pjesen e midiste e lyejme me krem shllag, ndersa pjesen e ndare me pare e vendosim tani permbi pas krem shllagut.

6

Permbi ia hedhim sherbetin ne te gjithe pjesen.

7

Ju befte mire!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje