Tortë e lehtë

Tortë e lehtë

Përbërësit

1,5 gota miell
3 lugë të gjellës kakao
1 lugë karbonat
1 lugë uthull
1 lugë vanilje
5 lugë të gjellës vaj
1 gotë ujë

Tortë e lehtë

Hapat

1

Furrën ndezeni në temperaturë 180 gradë celsius.

2

Të gjithë përbërësit me rend i vendosni në një enë të thellë dhe i përzieni mirë.

3

E gjithë glazurën e derdhni tek ena e pjekjës dhe tortën e pjekëni për 35 minuta.

4

Pas pjekjës tortës i hedhni sheqer pluhurin, e preni në copa të vogla dhe e shërbëni me një gotë çaj.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje