Toptha ‘’Bounty’’

Toptha ‘’Bounty’’

Përbërësit

200 gr kokos
100 ml ajkë per embelsira(hopla per embelsira)
70 gr sheqer
70 gr margarinë
200 gr çokollatë

Toptha ‘’Bounty’’

Hapat

1

Ne nje ene perzijme kokosin dhe sheqeerin pluhur.

2

Ajken e embel e ngrohim derisa te MOS vloje dhe ne te shtojme margarien e coptuar.

3

Perzijme derisa te shkrihet margarina dhe qesim mbi masen me kokosin dhe sheqerin pluhur.

4

Perzijme mire derisa te homogjenizohet masa.

5

Masen leme per pak kohe ne frigorifer dhe me pas nxjerrim me luge mase nga e cila formojme toptha ne madhesi te arres.

6

Secilin nga topthat i kalojme neper cokolate te shkrire dhe leme prap te ftohen per disa ore ne frigorifer.(cokollaten e shkrijme buke shtuar pak margarine ose ajke te embel,ngrohim dhe me pas cokollata e shkrire eshte e gatshme).

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje