Topëza me tre përbërës

Topëza me tre përbërës

Përbërësit

1 gotë sheqer
2 vezë
2 gota kokos

Topëza me tre përbërës

Hapat

1

Vezët dhe sheqerin i rrahim në një enë derisa te përfitojmë një krem.

2

Pastaj ia shtojmë kokosin dhe nga glazura fillojmë të bëjmë topa të vegjël.

3

Topëzat i rëndisim në tepsi për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje