Topeza me ngjyra

Topeza me ngjyra

Përbërësit

3 gota qumësht
7 luge te gjelles bollgur
7 luge te gjelles sheqer
1 shllag krem
1 biskota

Topeza me ngjyra

Hapat

1

Qumeshtin, sheqerin dhe bollgurin e hedhim ne tenxhere e pjekim ne temperature mesatare.

2

Kur te ftohet ia shtojme krem shllaguun dhe biskotat e thyera.

3

Ia japim formen e rrumbullaket dhe i zhytim ne kokos dhe kakao.

4

I leme pak ne pritje pastaj mund ti sherbejme.

5

Ju befte mire!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje