Tiramisu pa vezë

Tiramisu pa vezë

Tiramisu pa vezë

Hapat

1

Mascarponën e përzieni me qumësht në një enë, krem shllagun, kakaon ia shtoni dhe e përzieni glazurën.

2

Biskotat i lyeni me kafe dhe i rëndisni në një enë, pas kafës biskotat i lyeni me kremin e përgatitur, dy herë e përsërisëm mënyrën e vendosjës së biskotave.

3

Krem shllagun e përzieni me qumësht dhe e vendosim në torbë për shtyrdhje.

4

Tiramisun e zbukurojmë me krem shllag dhe kafe, e premë në copa të vogla dhe e vendosim në frigorifer për ftohje të qëndroj rreth 2 orë.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje