Tiramisu me biskota

Tiramisu me biskota

Përbërësit

1 Krem
3 lugë të gjellës nutella
2 lugë të gjellës sheqer pluhur
1 lugë kafe
1 biskota
çokollatë
luleshtrydhe

Tiramisu me biskota

Hapat

1

Kremin, nutellën, sheqerin dhe 1 lugë të gjellës kafe e përzieni në një enë dhe e vendosni në frigorifer për ngrirje.

2

Pjesën tjetër të kafës e përzieni me ujë, biskotat i lyeni krem dhe pastaj i zhytëni në ujë me kafe.

3

Përmbi ia derdhni kremin e mbetur, çokollatën nerende dhe luleshtrydhet.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje