Tiramisu e thjeshtë

Tiramisu e thjeshtë

Përbërësit

1 biskota
2.5 gota qumësht
2 gota te cajit sheqer pluhur
2.5 luge te gjelles miell
2 vezë
200 gr djathë labne
Sipas dëshirës
ekstrakt rumi
Për ti lagur biskotat
1.5 gota uje i vakur
3 luge e gjelles kafe espresso
2 luge te gjelles sheqer
Për ta lagur
1 luge te gjelles kafe turke
2 luge te gjelles kakao

Tiramisu e thjeshtë

Hapat

1

Përveç labnes të gjithë përbërësit e tjerë i vendosim në një tenxhere dhe i përziejmë në temperaturë mesatare.

2

Pasi ta largojmë nga zjarri ia shtojmë labnen dhe e përziejmë.

3

Biskotat i zhyteni në ujin me kafe, dhe i rendisni në një enë.

4

Përmbi ia hedhim glazurën e përgatitur, pastaj edhe një rend të biskotave e shtrijmë dhe e lyejmë me glazurës e sosit.

5

E vendosim në frigorifer për ftohje, pas marrjes nga frigoriferi i hedhim nga glazura e kakaos dhe kafes.

6

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje