Tavë me spinaq

Tavë me spinaq

Përbërësit

1 kg spinaq
5-6 vezë
1/2 litër kos
200 gr djathë kaçkavall
kripë
piper

Tavë me spinaq

Hapat

1

Lajmë spinaqin, e grijmë dhe i japim një valë me ujin e vet.

2

Në një tas përziejmë mirë kosin me 3 vezë dhe hedhim kripën dhe piperin.

3

Pasi i kemi dhënë valë spinaqit e vendosim në tavë dhe e përziejmë me masën e përgatitur.

4

Pjesën e vezëve të mbetura i vendosim sipër spinaqit që kemi vendosur në tavë.

5

Tavën e vendosim në furrë të nxehur më parë më temperaturë 200 gradë C dhe i lejmë deri sa të mpikset veza./Living/

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje