Tavë me qofte

Tavë me qofte

Përbërësit

400 gr mish
2 copa të bukës
1 qepë
gjysmë lugë të çajit Biber i zi
qimnon
1 lugë të çajit biber i kuq
1 vezë
majdanoz
1 lugë kripë

Tavë me qofte

Hapat

1

I përziejmë të gjithë përbërësit e qoftës, 3 patate i qërrojmë dhe i premë në copa flete.

2

Në tepsi e rëndisim një qofte dhe afër saj një flete patate, përmbi ia derdhim një lugë salcë, gjysmë gote të çajit vaj vegjetal.

3

Tepsinë e vëmë në furrë për pjekje.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje