Tatlia me arra

Tatlia me arra

Përbërësit

125 gr gjalpë e shkrirë ose margarin
1 gote te çajit vaj vegjetal
2 vezë
gjysme gote sheqer pluhur
gjysme gote bollgur
2 luge te gjelles kokos
1 vanilje
1 Pluhur pjekje
4 gota miell
Për sherbet
3 gota sheqer
4 gota ujë
2 pika lëng limoni

Tatlia me arra

Hapat

1

Përveç miellit të gjithë përbërësit i derdhni në një enë të thellë dhe i përzieni.

2

Pastaj dalë nga dalë ia shtoni miellin dhe e vazhdoni përzierjën.

3

Glazurës së përgatitur ia jepni formën e dëshiruar dhe i rëndisni në tepsi.

4

Tatliat i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius derisa të skuqet.

5

Tatlia duhet të jenë të nxehta ndërsa sherbeti i ftohtë.

6

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje