Tart me çokollatë

Tart me çokollatë

Përbërësit

3 vezë
3 gota të çajit sheqer
1 gote të çajit qumësht
1 got të çajit vaj vegjetal
1 Pluhur pjekje
3 gota të çajit miell
Përmbi
çokollate sos
1 shllag krem

Tart me çokollatë

Hapat

1

Vezët dhe sheqerin i përziejmë deri sa të bëhet si krem. Qumështin, vajin, miellin, pluhur pjekjën ia shtoni dhe e përzieni mirë me mikser.

2

Glazurën e përgatitur e derdhim në enën e pjekjës të lyer me vaj, e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius për 30 minuta.

3

Pas pjekjës ia derdhim sosin e çokollatës, shllag kremim e vendosim në qese, dhe ëmbëlsirës i japim formën e gjylit.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje