Suxhuk i pjekur me kërpudha, perime dhe djathë

Suxhuk i pjekur me kërpudha, perime dhe djathë

Përbërësit

kunguj
5 copë të vogël Suxhuk
Vaj per fergim
6 patate te ziera
300gr kërpudha të ziera mali
200gr djathë të grirë në rende
1 lugë të madhe erëza

Suxhuk i pjekur me kërpudha, perime dhe djathë

Hapat

1

Kungullin e presim në rrathë dhe rendisim në tepsi të vajosur.

2

Patatet e ziera i qërojmë, i presin në kube dhe i vëmë në rrathë të kungullit.

3

Pastaj i vendosim kërpudhat e ziera dhe shtojmë erëzat dhe i qesim djathin e grirë në rende.

4

Në fund i vëmë copat e suxhukut dhe i pjekim në furrë shporeti gjysmë ore.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje