Supë për iftarë

Supë për iftarë

Përbërësit

1 pulë
4 karrota
2 rrënjë selinoje
gjethe magdanozi
kripë ,piper

Supë për iftarë

Hapat

1

Ne uje te kripur ziejme pulen per 1 ore.

2

Largojme pulen nga uji ne te cilin zien,dh ne te shtojme perimet e prera ne katrorka dhe ziejme edhe per 10 minuta.

3

Me pas shtojme mish nga pula te larguar nga eshtrat, shtojme gjethet e magdanozit,veme te ziej edhe per 1 minuta dhe largojme nga zjarri duke pasur kujdes qe kjo te mbarojn ne kohen me te aferme te iftarit.

4

Te nisim iftarin me nje supe te nxehte eshte shume e shendetshme dhe per organizmin tone.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje