Supë me spinaq

Supë me spinaq

Përbërësit

2 patate
2 qepë
2 thelbinjë hudhër
vaj
400 ml lëng mishi (ose kube supe)
300 gr spinaq

Supë me spinaq

Hapat

1

Së pari coptojmë patatet, qepët dhe hudhrat

2

Marim një tigan me pak vaj në të, pastaj vendosim perimet e coptuara dhe i fërgojmë, presim derisa perimet të zbuten, në fundë vendosim lëngun e mishit dhe e lëm të ziej në tigan për 5 minuta

3

Spinaqin e ziejmë për 10 minuta

4

Marim masën nga tigani, spinaqin dhe i vendosim në një blender (ose me mikser dhe blender dore), i përziejmë derisa të fitojmë një masë kremoze

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje