Supë me spinaq dhe patate

Supë me spinaq dhe patate

Përbërësit

300 gr spinaq
2 patate mesatare
1 qepë
4-5 thelbinjë hudhër ose 2 hudhra të reja
1 karrota
kripë
500 ml lëng mishi
magdanoz të freskët

Supë me spinaq dhe patate

Hapat

1

Në një tenxhere skuqim qepën e grimcuar në vaj ulliri për 2-3min.

2

Shtojmë hudhrat bashkë me karrotat, vazhdojmë ti skuqim së bashku edhe për 2-3min tjera.

3

Shtojmë patatet e ndara në kubëza dhe lëngun nga eshtrat e mishit ku i lëmë të ziejnë në temperature mesatare për 5min.

4

Shtojmë spinaqin dhe kripën, i ziejmë edhe 3-4min tjera.

5

Në fund i bluajmë, pastaj shtojmë magdanozin e grimcuar.

6

Servohet me një lugë kos ose ajkë.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje