Supë me pulë dhe kokos

Supë me pulë dhe kokos

Përbërësit

150 ml qumesht arra kokosi
1 tufë e vogël me rrënjë koriandri
2 feta xhenxhefil
2 spec i kuq pikant
1 lugë gjelle salcë peshku
1 lugë gjelle lëng limoni
250 gr mish pule
3 domate të vogla të ndara përgjysmë
5 kërpudha të njoma ,të ndara në katër pjesë

Supë me pulë dhe kokos

Hapat

1

Nxehni në tigan qumështin e kokosit, derisa të fillojë të vlojë.

2

Shtoni xhenxhefilin, specat dhe rrënjët e koriandrit.

3

Përzini përbërësit për një minutë, e më pas shtoni mishin e pulës.

4

Vazhdoni të përzieni në temperaturë të lartë, derisa pula të jetë gati, pastaj shtoni kërpudhat, domatet, salcën e peshkut dhe lëngun e limës.

5

Vazhdoni të përzini në temperaturë të lartë, derisa pula të jetë pjekur si duhet.

6

Shërbejeni dhe shijojeni.
Burimi: Telegrafi

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje