Supë me perime dhe qumësht

Supë me perime dhe qumësht

Përbërësit

750 ml qumësht
2 patate
1 kokë qepë
1 karrota
250 gr kërpudha
150 gr brokoli
150 gr miser
1 lugë gjelle miell
vaj
kripë
piper

Supë me perime dhe qumësht

Hapat

1

Marim një tenxhere me pak vaj në të, coptojmë qepët dhe shtojmë në të, presim që qepët të zbuten pak dhe shtojmë karrotat dhe patatet të coptuara më parë, pasi perimet të zbuten pak, shtojmë brokolin dhe kërpudhat

2

Lëm perimet që të fërgohen pak, pastaj shtojmë miellin të cilin e skuqim bashkë me perimet për 2 minuta

3

Pastaj në tenxhere shtojmë qumështin të cilin e kemi zier më parë, dhe e lëm të ziej për 10 minuta

4

Shtojmë kripë dhe piper sipas dëshirës, sipër për dekor mundë të shtojmë brokoli të zier më parë

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje