Supë me patate dhe salmon

Supë me patate dhe salmon

Përbërësit

Përbërësit për 4 persona
2 patate
1 pras
750 ml lëng lëng zarzavatesh i valuar (i përgatitur me dado vegjetale)
500 ml qumësht me yndyrë
koper e freskët
3 lugë lëng limoni lëng limoni
150 g r salmon i tymosur
vaj ulliri
kripë
piper

Supë me patate dhe salmon

Hapat

1

Në një tenxhere skuqim prasin e prerë imët me 2 lugë vaj ulliri, shtojmë patatet e qëruara dhe të prera në kubikë të vegjël.

2

Kur të kenë marrë pak ngjyrë patatet, hedhim lëngun e valuar dhe i lëmë në zjarr për 15 minuta ose derisa të shohim që patatet janë zbutur aq sa duhet.

3

Hedhim masën e sipërme për ta grirë në blender bashkë me lëngun dhe kur të jenë bërë si masë homogjene e hedhim përsëri në tenxheren ku po ziente më parë, shtojmë qumështin, koprën, lëngun e limonit, kripë dhe piper.

4

Vëmë tenxheren në zjarr dhe e heqim nga zjarri kur të ketë marrë valë për 2 minuta. E shërbejmë menjëherë.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje