Supë me hithra dhe vezë

Supë me hithra dhe vezë

Përbërësit

500 gr hithëra
4 vezë
200 gr djathë
3 qepe te njoma
gjysëm filxhani vaj
Piper te zi
1 filxhan kafeje ujë

Supë me hithra dhe vezë

Hapat

1

Patrojmë hithrat, i shpëlajmë pastaj i ziejmë për 2 minuta, i kullojmë dhe i shpëlajmë prapë me ujë të ftohtë.

2

Në një tenxhere nxejmë vajin, dhe i fërgojmë qepët e prera. Pasi qepët të zbuten, shtojmë hithrat të cilët i kemi prerë më parë. Shtojmë 1 filxhan kafeje me ujë (ose dhe më pak).

3

Në një enë rrahim vezët pastaj ngadal duke e përzier me tel e shtojmë në tenxhere, pastaj shtojmë djathin e prerë në rende, masen e ziejmë derisa shohim që vezët janë gati.

4

Shtojmë piper të zi sipas shijes.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje