Supë kremoze me patate, brokoli dhe preshë

Supë kremoze me patate, brokoli dhe preshë

Përbërësit

3 preshë
2 patate
2 gota brokoli të grirë
2 gota ujë
1 kubë supë pule
225 gr qumësht
kripë
Piper te zi

Supë kremoze me patate, brokoli dhe preshë

Hapat

1

Në një tigan të nxehtë me pak vaj në të, fërgojmë preshin e coptuar, për 7 minuta. Shtojmë patatet e coptuara dhe ujin e përzier me kuben e supes, dhe e lëm të ziej për 10 minuta, shtojmë brokolin, masen e zijem dhe për 8 minuta të tjerë.

2

Masen e largojmë nga zjarri, dhe e vendosim në enë te blenderit, e largojmë pasi të kemi fituar një masë kremoze.

3

Në një tenxhere vendosim qumështin e ziejmë atë, e lëm të ftohet për 5 minuta, pastaj shtojmë masen e përgaditur.

4

Masen e përziejmë mirë, i shtojmë kryp dhe piper të zi sipas shijes, pas kësaj supa kremoze është e gatshme për servim.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje