Supë e ngrohtë franceze për ditë të ftohta

Supë e ngrohtë franceze për ditë të ftohta

Përbërësit

¼ gota ujë
1 qepë të verdhë
4 gota lëng mishi (viqi)
½ filxhana djathë mocarela të copëtuar
2 feta bukë gruri

Supë e ngrohtë franceze për ditë të ftohta

Hapat

1

Uji hidhet në një enë të mesme.

2

Qepa ndahet në feta të vogëla dhe e vendosni në ujë.

3

Uji me qepën qëndrojnë në zjarr deri sa të jetë zier qepa.

4

Pastaj shtoni lëngun e mishit.

5

Uji me lëngun e mishit të viqit duhet të qëndrojnë në zjarr për 15 min.

6

Pastaj, supën e vendosni në një enë sikurse në foto, shton bukën e grurit dhe djathin mocarrella, ndërsa më pas vendosni në furrë të qëndrojë për pak minuta, deri sa të shkrihet djathi.

7

Për dekor mund të vendosni edhe pak majdanoz. Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje