Supë e ftohtë me tranguj

Supë e ftohtë me tranguj

Përbërësit

Për 6 porcione
4 tranguj
4 thelbinjë hudhër
2 lugë vaj
800 gr ajkë apo krem
2 gota kos
magdanoz
Piper te zi
kripë

Supë e ftohtë me tranguj

Hapat

1

Pastrojmë dhe qërojm perimet.

2

Magdanozin dhe hudhrat e coptuara i përziejmë me vaj.

3

Trangujt e prerë imët, i përziejmë me kremin pastaj i shtojmë tek masa me magdanoz.

4

Masen e përgaditur e fusim në frigorifer dhe e lëm 1 orë.

5

Pastaj ia shtojmë jogurtin, krypen dhe piperin e zi për shije.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje