Supë dietale me qepë

Supë dietale me qepë

Përbërësit

Për 1 person
200 ml ujë
3 qepe te njoma
1 karrota
1 patate
1 lugë qaji jogurt
kripë
magdanoz

Supë dietale me qepë

Hapat

1

Pastroni qepët, karroten, dhe pataten dhe preni ato imët

2

Zieni ato për 30 minuta, në një tenxhere me 200ml ujë

3

Pastaj futeni masen ne nje blender, dhe miskojeni derisa te fitoni një masë kremoze

4

Mund ti shtypim dhe me blender dore, ose dhe mikser dore

5

Serovjeni në pjate me pak magdanoz siper për dekorim

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje