Sos perimesh

Sos perimesh

Përbërësit

425 gr domate te pjekura
1 specë
1 gote majdanoz
1 gote lëng limoni
1/2 qepë
1 luge te gjelles qimnon
1 thelbë hudhër
kripë

Sos perimesh

Hapat

1

Domatet e pjekura, majdanozin, limonin, qepën, kimnonin, kripën dhe hudhrën vendosni në blendar për grirje.

2

Pas grirjës glazurën e përgatitur e derdhni në një dhe e shërbeni me qips ose tortilë.

3

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje