Simit byrek

Simit byrek

Përbërësit

3 pete milfoj
djathë
majdanoz
susam
1 lugë të gjellës pekmez
1 gotë të çajit ujë

Simit byrek

Hapat

1

Majdanozin e premë në copa të vogla dhe e përzieni në një enë me djathin.

2

Pekmezin dhe ujin e përziejmë në një enë tjetër.

3

Milfojat i vendosim në tavolinë dhe në katër pjesë ia vendosim përzierjën e djathit, katër pjesët i premë, i zhytim në ujë me pekmez dhe susam.

4

Milfojat i rëndisim në tepsi për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje