Sallatë sezonale

Sallatë sezonale

Përbërësit

fide fije
3 karrota
4 speca
sallatë
1 tas miser
lëng limoni
vaj vegjetal
kripë
ujë të pulës

Sallatë sezonale

Hapat

1

Fijet e fideve ose makaronave të vogla i zieni me ujë të pulës.

2

Karrotat, sallatën, specat i vendosni në blendar për grirje, majdanozin e preni në copa të vogla.

3

Të gjithë përbërësit e tjerë përzieni dhe vendosni në një pjatë kryesore.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje