Sallatë me makarona

Sallatë me makarona

Përbërësit

1 makarona
1 kuti miser
2 speca të gjelbërt
1 kuti turshi
majdanoz
koper
Biber i zi
vaj vegjetal

Sallatë me makarona

Hapat

1

Makaronën e vendosim në tenxhere me ujë për zierje, pas zierjës ia largojmë ujin me një kullojse.

2

Turshitë dhe majdanozin e premë në copa të vogla, specat i vendosim në tigan për fërgim.

3

Makaronat i vendosim në pjatën kryesore dhe i përziejmë me të gjithë përbërësit e tjerë.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje