Sallatë me Magnezium

Sallatë me Magnezium

Përbërësit

500 gr spinaç
1 luge te gjelles vaj vegjetal
100 gr oriz
½ limon
1 gote ujë
½ luge te çajit kripë dhe piper i zi

Sallatë me Magnezium

Hapat

1

Spinaçin pastrone mirë, vëni në kullojse. Orizin derdhni në një tenxhere duke ia hedhur një gote ujë, zieni orizin dhe pas zierjës kulloni.

2

Preni spinaçin dhe përzieni me të gjithë përbërësit e tjerë. Limonin, vajin vegjetal,kripën, biberin e zi e përzieni në një vend, pastaj ia shtoni sallatës si sos. E përzieni mirë sallatën.

3

Ju befte mire!

Komento ose bëj një pyetje