Sallatë festive me tuna

Sallatë festive me tuna

Përbërësit

5-6 patate te ziera
3 tuna konzerva
6 karrota te ziera te grira ne rende
5 vezë të ziera
200 gr tranguj turshi te grire ne rende
400 ml ajkë e tharte(shmant,pavllake,salce kosi)
500 gr majonez
hudhëra pluhur
kripë
piper i zi

Sallatë festive me tuna

Hapat

1

Se pari perzijme salcen me majonezen,ajken e tharte,trangujt e grire ne rende,shtojme krip dhe piper te zi sipas shijes,hudhren pluhur dhe te gjitha i perzijme mire.

2

Me mas ne nje ene dekoraitve ne te cilen do te vendosim sallaten qesim :

3

-nje shtrese patate te grira ne rende

4

-nje shtrese me salcen

5

-gjysme e tunes se kulluar nga vaji ne te cilen ndodhet

6

- 3karrota te grira ne rende

7

-shtresa me salcen

8

- veze te ziera te grira ne rende

9

-Shtresa me salcen

10

Keshtu vazhdojme edhe nje here derisa te hargjohen perbersit.

11

Ne fund dekorojme sipas deshires.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje