Sallatë e konzervuar

Sallatë e konzervuar

Përbërësit

3 kg speca te kuqe
5-6 karrota
700 ml domate te ziera(salce domatesh)
2-3 thelbinjë hudhër
150 gr sheqer
3 luge te vogla kripë
1 luge biber i kuq
100 ml vaj
speca te vegjel djeges
magdanoz
1 konzervans

Sallatë e konzervuar

Hapat

1

Kete sallate mund ta perdorni si shtojce mishit te pjekur,si salce,ose edhe si turshi.

2

Udhezimet do ti propozojme per menyren e perdorimit turshi.

3

Nese e perdorni per shtojce mishit te pjekur procedura behet njesoj vetem se zvoglohen sasia e perbersve.

4

Specat i pastrojme nga farat dhe presim ne katrorka te vogla.

5

Njesoj veprojm edhe me karroten.

6

Ne nje ene te madhe qesim vajin shtojme karroten,fergojme derisa te zbutet pak karrota dhe shtojme specat(specat e kuq dhe specat djeges).

7

Ne nje ene tjeter zijme domatet(1kg) derisa te formohet nje lloj salce.

8

Pasi te jene zier domatet(kjo behet me heret),ne enen me specat dhe karroten shtojme salcen e domateve.Ziejme ne temp me te larte qe te shterroje lengu qe leshojne perimet.

9

Shtojme sheqerin,kripen,piperin e kuq, dhe nje luge uthull(nese e konzervojme,kurse per shtojce mishi uthullen e anashkalojme).

10

Ziejme dhe per 10 minuta,shtojme magdanozin e grire imet,perzijme dhe largojme nga zjarri.

11

Me kete sallate mbushim kavanozet e nxehte te sterilizuar.mbyllim kapakin dhe kavanozet i veme ne ne furre te nxehte 150 per 30 minuta ose ne enen me uje te mbushur deri tek gjysma e kavanozve,dhe pasi uji vlon per 10 minuta ,ndalim temp dhe kavanozet i leme ne uje derisa te ftohen.

12

Me pas kete sallate e ruajm ne cfared vendi dhe nuk do te prishet( me mire preferohet ne vend te fresket).

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje