Salca beshamel

Salca beshamel

Përbërësit

500 ml qumësht
80 gr margarin
3 luge miell
1 te verdha te vezes
¼ luge muskati
kripë

Salca beshamel

Hapat

1

Ne nje ene te thelel qesim margarine dhe ngrohim derisa te shkrihet.

2

Shtojme miellin dhe perziejme derisa mielli tem err ngjyre te arte,shtojme qumeshtin dhe perzijme mire me tel dore ose mixer qe most e mebten kokerrza nga mielli.

3

Shojem arren e muskatit te grire,kripsoim sipas shijes dhe perzijme mire derisa salca tem err dendesine e duhur.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje