Saç kavurma

Saç kavurma

Përbërësit

1 kg mish i bluar
2 qepë
4-5 speca
2 domate
kripë

Saç kavurma

Hapat

1

Fillimisht ne saç te vogel e vendosim vajin, pastaj ia shtojme copat e mishit te grire dhe ne temperature te ulet i fergojme.

2

Qepet e prera ia bashkangjesim saçit ne zjarr, pastaj specat dhe domatet.

3

Ne fund iu shtohet pak kripe.

4

Ju befte mire!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje