Rolatë e njelmët

Rolatë e njelmët

Përbërësit

5 vezë
8 luge miell
100 ml ujë me gaz
4 luge ajvar (salce specash te kuqe)
½ pluhur për pjekje
Krip
Piper te zi
300 gr kërpudha te fresket ose te marinuara
1 purri (presh) I vogel
3 tranguj turshi
3 karrota te vogla te ziera
3 luge majonez
2 luge djath kaçkavall te grire ne rende
1 luge veget

Rolatë e njelmët

Hapat

1

Ne nje ene perzijme vezet,shtojme ujin me gaz,miellin e perzier me pluhurin per pjekje dhe ajvarin.Kriposim dhe piperosim sipas shijes.

2

Masen e qesim ne kallep te mbuluar me leter per pjekje me madhesi 32x24 dhe pjekim ne 200 grade per 20 minuta.

3

Ps pjekjes rolaten e mbeshtjellim ne form roleje me ndihmen e nje pecete kuzhine te njomur paksa ne uje.

4

Ne nderkohe pergadisim mbushjen,duke grire purrinin dhe kerpudhat dhe fergojme ne pak vaj derisa te zbuten dhe lengu qe leshojne ato te shterroje teresisht.

5

Me pas ne kete mase qesim trangujt turshi te grire,karrotat e ziera te grira ne copeza te vogla,majonezen,kackavallin dhe vegete sipas shijes.

6

Pastaj shtrijme rolaten duke larguar njekohesisht letren per pjekje,

7

Peten e rolates e lyejm me perzierjen e pergaditur me kerpuadhat,e te tjerat duke lyer tere siperfaqen deri ne 2 cm largesi nga skajet.

8

Rolaten e mbeshtjellim mire,leme te ftohet dhe presim ne pjese nga 1-2 cm trashesi.
Servojme si paragjelle,si shtese ushqimit kryesor etj.

9

Ne foto kemi dy lloje rollatash pra perbersi te gjitha njesoj vetem ne vend ajvari shtojme spinac te grire imet 400 gr,kurse procedura ne vilim eshte njesoj.

Komento ose bëj një pyetje