Revani të thjeshtë

Revani të thjeshtë

Përbërësit

3 vezë
1 gotë pluhur sheqer
1 tas jogurt
vaj
miell
½ lugë karbonat

Revani të thjeshtë

Hapat

1

Vezët dhe sheqerin i rrahni në një enë, pastaj ia shtoni përbërësit e tjerë.

2

Glazurën e revanis e derdhni tek ena e pjekjës dhe e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius.

3

Pas pjekjës e preni në copa të vogla dhe e shërbeni me çaj.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje