Receta për pingjur

Receta për pingjur

Përbërësit

4 kg speca të ajvarit
2 kg domate
5-6 thelbinjë hudhër
1 tufe magdanoz
2 luge kripë
4 luge sheqer
250 ml vaj
50 uthull
2 feferona (speca djeges)

Receta për pingjur

Hapat

1

Specat i pjekim ne pllake, i qerojme dhe grijme ne copeza, jo te bluhen.

2

Ne nje ene te thelle qesim vajin,ngrohim ne max,shtojme domatet e grira dhe thelpinjet e hudhres.

3

Pastaj pas 20 minutash shtojme specat e grira,magdanozin e grire,uthullen,kripen sheqerin, specat e grira(gjithashtu te pjekura me pare),dhe ziejme derisa te merr dendesine e duhur.

4

Me pas pingjurin e qesim neper kavanoze te sterilizuar(nga kjo mase dalin 10-11 kavanoze te vegjel nga 3oo ml),mbyllim hermetikisht dhe leme te ftohen.

5

Pra sipas deshires mund te dyfishoni masen per me shume.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje