Qofte pule në furrë

Qofte pule në furrë

Përbërësit

200 gr mish pule
2 hudhëra
1 patate te ziera
1 luge te çajit kripë
1 luge te çajit biber i zi
2 luge te gjelles vaj vegjetal
½ vezë
2 luge te gjelles miell misri
Përmbi
100 gr djathë

Qofte pule në furrë

Hapat

1

Hudhrën dhe qepen e qërojmë dhe e grime në copa të imta.

2

Në një pijat ndrydhni patatet, pastaj ia shtoni qepen dhe hudhrën e grire.

3

Në një enë tjetër e vendosim mishin e pulës dhe i përziejmë me vajin vegjetal, kripen, biberin e zi, miell misrin, vezën.

4

Patatet i përziejmë me mishin e pulës dhe nga kjo glazurë formoje topa te vegjël dhe i zhytem me djathë ose kaçkavall.

5

I rendisim për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 20 minuta.

6

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje