Qofte me thjerrëza, ton dhe qepë të njoma

Qofte me thjerrëza, ton dhe qepë të njoma

Përbërësit

1 gotë thjerreza të lëna në ujë të ftohtë më parë për rreth 1 orë
1 kuti ton natyral rreth 250 g
2-3 domate
2 thelpinj hudhre
1 tufë gjethe magdanozi
2 lugë vaj ulliri
kripë dhe piper i zi
2 qepe te njoma

Qofte me thjerrëza, ton dhe qepë të njoma

Hapat

1

Vendosni thjerrëzat të ziejnë në ujë të bollshëm për 20 minuta ose derisa shikoni që janë zierë.

2

Kullojini dhe vendosni në një mikser ku do të shtoni dhe pjesën tjetër të përbërësve. Bluajini derisa të bëhet një brumë i lidhur mirë.

3

Provoni nëse ka akoma nevojë për kripë dhe piper. Pastaj me ndihmën e pak vaji krijoni qofte të madhësisë që dëshironi.

4

Piqini në furrën e nxehur më parë në 200°C për 15 minuta.

5

Lërini të ftohen paksa para se t’i shërbeni me një sallatë stinore.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje