Qofte me perime

Qofte me perime

Përbërësit

3 karrota
1/2 lulelakër
1 brokoli
2 hudhra
1 vezë
1 lugë kripë
½ lugë Biber i zi
3/4 copa të bukës

Qofte me perime

Hapat

1

Të gjitha perimet vendonsi në blendar për zvogëlim.

2

Pastaj ia shtoni 1,25 gota copëza të bukës, erëzat dhe vëzën.

3

Nga glazura formoni qofte të vogla, mund ti fërgoni në tigan osë në furrë në temperaturë 200 gradë celsiuıs.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje