Qofte me patate në furrë

Qofte me patate në furrë

Përbërësit

gjysme kg mish
3 patate mesatare
1 qepë
3 luge te gjelles miell misri
1 luge te gjelles salcë
kripë
biber i zi
Speca te gjelber
biber i kuq
vaj vegjetal

Qofte me patate në furrë

Hapat

1

Qepen e preni ne copa te vogla dhe ia shtoni mishin se bashku me miell misrin, salcen, kripen, biberin e zi, biberin e kuq.

2

Te gjitha perzieni dhe perfitoni qoftet, qoftet i rendisni ne tepsi.

3

Preni 3 patatet, permbi hidhni kripe, biber te zi, biber te kuq ,specat dhe vajin vegjetal.Vendosni afer qofteve, si ne fotografi.

4

Vendosni ne furre per pjekje ne temperature 200 grade celsius.

5

Deri sa te pergaditni ju sallaten, gjella do te jete e gatshme.

6

Ju befte mire!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje