Qofte me kungullesha

Qofte me kungullesha

Përbërësit

1 kungullesh
1 qepë
1 vezë
1/3 tuba majdanoz
3 lugë të gjellës vaj vegjetal
350 gr mish
1 hudhër
4 lugë të gjellës miell misri
1 lugë kripë
1 lugë të çajit Biber i zi

Qofte me kungullesha

Hapat

1

Kungulleshën bëni nerende dhe largojani ujin që e lironë.

2

Qepën vendosni në blendar, hudhrën preni në copa të vogla.

3

Mishin vendosni në një pjatë të thellë përmbi ia theni vezën, pastaj ia shtoni të gjithë përbërësit e tjerë.

4

Glazurën e qofteve vendosni në frigorifer të qëndroj rreth 20 minuta, pas pritjës së nevojshme ia japni qofteve formën.

5

Qoftet i pjekëni në tigan me pak vaj në të dy anët.

6

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje