Qofte me garniturë

Qofte me garniturë

Përbërësit

500 gr mish
10 patate
2 domate
2 speca
3 copa bukë bajat
1 lugë kripë
1 qepë
1 vezë
gjysme lugë të çajit Biber i zi
1 lugë të çajit qimnon
1 lugë të çajit biber i kuq

Qofte me garniturë

Hapat

1

Patatet i qërrojmë dhe i vendosim në tenxhere për zierje rreth 5 minuta.

2

Domatet i premë në gjysmë së bashku me specat dhe i vendosim në skarë për pjekje.

3

Mishin e vendosni në një enë ku përmbi i hedhni vezën, qepën e prerë, kripën, biber e zi, kimnonin, biber e kuq, buken bajat të grimcuar, i përzieni të gjitha dhe formoni qoftet.

4

Patatet e ziera i vendosni në pijat, anash ia vendosni domatet dhe specat, qoftet e formuara i fërgoni pas fërgimin mund ta shërbeni këtë garniturë.

5

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje