Qips i freskët

Qips i freskët

Qips i freskët

Hapat

1

Patatet preni në pjesë të holla (duke mos i prerë deri në fund) në një pjatë e vendosni hudhrën, rozmarinën, kripën, biberin e zi dhe vajin.

2

Patateve ia derdhni vajin vegjetal dhe i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius për 30 minuta.

3

Pas pjekjës 30 minutëshe ia derdhni patateve përzierjën dhe e vëni prap në furrë për pjekje rreth 10 minuta.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje