Pure me bizele

Pure me bizele

Përbërësit

450 gr bizele
6 thelbinjë hudhër
5 gota ujë
1 kubë supë
Piper te zi
kripë
magdanoz

Pure me bizele

Hapat

1

Bizelet i patrojmë me ujë, pastaj i vendosim në tenxhere, në të shtojmë thelbinjtë e hudhrës të pa prerë,magdanozin, ujin, krypen dhe piperin e zi.

2

Bizelet i ziejmë për 10 minuta jo të mbuluara me kapak, pasatj vazhdojmë t’i ziejmë për 35 minuta ne tenxhere me kapak të mbyllur.

3

Tenxheren e largojmë nga zjarri pastaj fillojmë t’i shtypim derisa të krijojmë masë pureje nga to.

4

Sipër i shtojmë magdanoz të prerë imët.

5

Puret mundë t’i servojmë me llojin e mishit tonë të preferuar, ose t’i hamë ashtu, për këtë rast kemi vendosur për virshlle të tymosur.

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje