Projë me ajvar

Projë me ajvar

Përbërësit

300 gr miell misri
150 gr miell gruri
3 vezë
1 gote vaj
4 gota uje mineral
1 luge kripë
1/2 pluhur për pjekje
3 luge ajvar

Projë me ajvar

Hapat

1

erzieni se pari dy llojet e miellit me krip dhe pluhur per pjekje, pastaj ngadale ia shton vezet , ujin dhe vajin dhe ne fund ajvarin.

2

Qitet ne tepsi te lyer me yndyre dhe piqet ne furre te parangrohur ne 200 grade per 30 minuta.

3

Ushqimi me i shpejt qe kam pergaditur dhe njekohesisht lehte dhe per cdo kohe .

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje