Pogaqe të fletëzuara

Pogaqe të fletëzuara

Përbërësit

300 gr miell
250 gr margarin
250 gr djathë i fresket
kripë
1 vezë
pluhur per pjekje

Pogaqe të fletëzuara

Hapat

1

Ndajme 50 gr margarine,pjesen tjeter e perzijme me miellin,djathin e thermuar dhe pluhurin per pjekje

2

Kriposim pak dhe punojme me duar nje lloj brumi sikurse per kiflet.

3

Pastaj hollojme nje pete ne forme drejtekendshe mundesisht.

4

Pastaj lyejme gjysmen e petes me margarinen e ndare me pare,palosim peten dhe prap e lyejme dhe prap e palosim.

5

Brumin e leme per 1 ore ne frigorifer.

6

Pastaj e hollojme definitivisht ne trashesi 1 cm dhe nxjerrim forma me gote te rrumbullaket.

7

Pogaqet i qesim ne tepsi te mbuluar me leter per pjekje,i lyejm me te verdhe veze dhe qesim fara susami.https://domaci-recepti.blogspot.com/

8

Pjekim ne 180 grade derisa te fillojne te shfletosen dhe te marrin ngjyre te kuqrremt

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje