Pogaçe të mbushura

Pogaçe të mbushura

Përbërësit

125 gr gjalpë
1 gote te cajit jogurt
1 vezë
1 gote te cajit vaj vegjetal
1 luge te cajit kripë
2 luge te gjelles uthull
2 luge te gjelles sheqer
1 Pluhur pjekje
1 spec i kuq
koper
2.5 gota miell
Brenda
djathë

Pogaçe të mbushura

Hapat

1

Gjalpin dhe përbërësit e tjerë i shtojmë në një enë të thelle.

2

E përfitojmë një brumë të bute, në copa të vogla e ndajmë dhe brenda ia vendosim pak djathë.

3

I rendisim në tepsi dhe i lyejmë me te kuqet e vezës, në temperaturë 180 grade celsius i pjekim.

4

Ju bëftë mirë!

Për më shumë, shkarko aplikacionin:

Komento ose bëj një pyetje